Бюджет участі

Разом до розвитку

У лютому на сесії Царичанської селищної ради депутатами була підтримана ініціатива селищного голови Геннадія Сумського щодо запровадження бюджету участі у громаді.

«Якщо Ви вважаєте, що самостійно нездатні нічого змінити у громаді, ми це спростуємо разом. Ви подайте ідею, громада підтримує, а депутати – профінансують її реалізацію з місцевого бюджету. Так це працює»- пояснює Геннадій Сумський.

Зокрема, на 2018 рік вже прийнято рішення про два гранти: 50 тис.грн. –  молодіжний грант для осіб віком від 16 до 30 років. Загальний грант для всіх - 100 тис.грн.

Проекти можуть подати виключно мешканці Царичанської селищної ради, які зареєстровані та живуть, працюють, навчаються у громаді. Проекти можуть стосуватися будь якої сфери (що належить до управління громади) – освіта, медицина, культура, спорт, благоустрій території, тощо.

Проекти подаються за встановленими формами. З Положенням про громадський бюджет Царичанської селищної ради Ви можете ознайомитися нижче.

Цей інструмент вже використовується у Дніпрі та інших об’єднаних громадах.

Сподіваємося, що й мешканці Царичанської селищної громади будуть такими ж активними та завзятими.

Бланк проекту
Положення про бюджет участі