Діти мають рости у любові

Дата: 17.07.2018 13:22

17 липня 2018 року в залі засідань селищної ради відбулась зустріч спеціалістів соціально-гуманітарного відділу виконавчого комітету селищної ради з прийомними батьками.

Із словами вдячності до прийомних батьків звернувся начальник соціально-гуманітарного відділу Липка Ю.Б., який зауважив, що кожна дитина має право на виховання в сім'ї, адже тільки в сім'ї діти мають змогу реалізувати свій життєвий потенціал та відчувати, що їх люблять та цінують.  Стати прийомними батьками – справа непроста і відповідальна. Вона вимагає не тільки гарячого бажання обігріти прийомну дитину та впевненості у своїх силах, а ще й терпіння. Люди, які подарують цим дітям родинний затишок і батьківську любов, достойні найвищих почестей і нагород. Прийомні батьки добре виконують свої обов’язки з виховання дітей, забезпечують їх усім необхідним для нормального фізичного та психологічного розвитку, дбають про здоров’я, разом зі своїми дітьми переживають їх проблеми та радіють їхнім успіхам. А найбільша подяка прийомним батькам – це обійми щасливої дитини та наймиліші слова вдячних дітей на їхню адресу – «мама» і «тато». У разі, коли дитина залишилась сиротою або позбавлена батьківського піклування, вона має право відповідно до законодавства насамперед на усиновлення, опіку/піклування, бути влаштована у прийомну сім'ю або дитячий будинок сімейного типу. Саме ці форми влаштування дитини на сьогоднішній день є сімейними, тобто дають змогу дитині виховуватись і зростати в сім'ї.  На даний час на території об’єднаної громади функціонує 4 прийомні сім’ї у яких виховується 7 дітей. В умовах децентралізації з липня 2018 поточного року соціальне супроводження прийомних сімей буде забезпечувати об’єднана громада. Провідний спеціаліст соціально-гуманітарного відділу вже пройшов відповідне навчання та підготовку у Дніпропетровському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціальної підтримки наших прийомних сімей. Проведення таких зустрічей з метою співпраці та обміну досвідом в роботі з прийомними батьками дає надію на позитивний результат та надію на світле майбутнє наших дітей.